İADE ve DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

 

Mahfelle.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde iade edebilir, 30 gün içerisinde ise değişim talep edebilirsiniz.

 

- İade ve değişim işlemleri için; sipariş numaranızı ve iade/değişim nedeninizi  [email protected] adresine göndermeniz yeterli olacaktır. Hemen ardından iade kargo numarasının yer aldığı bilgilendirme mailimiz tarafınıza iletilecektir.

- İade Kargo numaranız ile ürünü herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine teslim edebilir ya da bulunduğunuz noktaya Yurtiçi Kargo temsilcisini çağırarak elden teslim edebilirsiniz.

- İade edilmesi istenen ürünün ambalajı, sertifikası ve faturasının, varsa promosyonların ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Bu nedenle ürünü size gönderildiği şekilde paketlemeniz gerekmektedir.

- İade işleminiz tamamlandıktan sonra 7 iş günü içerisinde tutar tarafınıza geri ödenmektedir. 

 

İade Koşullarına uygun olmayan durumlar ;

 

- İade edilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş, fiziksel değişikliğe uğramış, etiketi çıkarılmış vb. ürünler kesinlikle iade edilememektedir.

- Yeniden satılabilir özelliği kaybolmuş olan ürünler,

- Kişiye özel olarak üretilen veya özel hale getirilen ürünler,

- Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler; ( İç çamaşırı, mayo, kozmetik, yoga matıvb. hijyenik durumu hassas olan ürünler; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

 

  Önemli uyarılar;

 

- İade edilen ancak iade koşullarına uygun olmadığı tespit edilen ürünler tarafınıza geri gönderilecektir.

- Kampanya kapsamında bir alışveriş yapılmışsa ve iade işlemlerinden sonra sepet tutarınızın kampanya koşullarını sağlamıyorsa; sepette kazandığınız indirim tutarlarının tamamı iade edilecek tutardan düşülür ve alışveriş sepetiniz kampanya kapsamı dışında değerlendirilerek iade rakamı belirlenir.

- Hopi ile yapılan alışverişte satın alınan ürün/hizmet iade edilir ya da değiştirilirse, kazanılan Paracık tutarı müşteriden geri alınır; bu işlem müşterinin yeterli Paracık bakiyesi varsa Paracıklarından, aksi durumda iade edilen ürün/hizmetin satış bedelinden mahsup edilerek yapılır.